دبیرستان پسرانه غیردولتی دوره دوم حضرت ابوالفضل(ع) اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

مجتمع آموزشی حضرت ابوالفضل (ع)

با توجه به تحول بنیادین نظام آموزشی بر همه فرهنگیان است که با عزم و پشتیبانی از این برنامه، راه های اجرایی آن را هموار نموده و زمینه تربیت نسلی مومن، دانا، بصیر

و وفادار به ارزش های اسلامی ،ملی و انقلابی را فراهم سازند

که در مجتمع آموزشی حضرت ابوالفضل(ع) این اهداف و اصول حاکم بر آن با عزمی راسخ و استوار ارائه می شود.

پیش ثبت نام آنلاین سال تحصیلی 1400

باسمه تعالی
پیش ثبت نام سال تحصیلی 1401-1400 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان حضرت ابوالفضل علیه السلام

مجتمع آموزشی حضرت ابوالفضل (علیه السلام) بر آن است با بهره‌مندی از آموزه‌های دینی و دستاوردهای علمی، الگویی برای تربیت دینی در نظام آموزشی و پرورش ارئه نماید و بر اساس دانش‌آموختگی دین‌محور، دانش‌آموزانی عالم، مهذب و دارای روحیه انقلابی و تفکر خلاق بر اساس آرمان‌های امام خمینی (رحمه الله علیه) و به دور از افراط و تفریط تربیت نموده و در اعتلای جامعه اسلامی در ابعاد علمی و اجرایی، پیشرفتی شگرف ایجاد نماید.
مراحل ثبت نام در سایت:
1- انتخاب گزینه پیش ثبت نام جدید
2- وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای دانش آموز
3- وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای اولیا دانش آموز
شروع پیش ثبت نام جدید
ویرایش یا چاپ اطلاعات پیش ثبت نام با استفاده از کد رهگیری

اعلام نتایج پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی

با سلام و ادب خدمت اولیای محترم و دانش آموزان عزیز شرکت کننده در آزمون غیر حضوری (آنلاین) ورودی پایه دهم دبیرستان حضرت ابوالفضل علیه السلام
به اطلاع می رساند اسامی پذیرفته شدگان در آزمون به شرح زیر اعلام می گردد. مقتضی است جهت ثبت نام قطعی مطابق جدول زیر از روز شنبه 31خرداد99 از ساعت 8:30 صبح الی12:30به دبیرستان حضرت ابوالفضل علیه السلام مراجعه فرمایید. حضور دانش آموز به همراه ولی خود الزامیست. ضمنا" از اینکه در زمان اجرای آزمون وقفه ای ایجاد شد پوزش می خواهیم.

جهت مشاهده نتایج پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی اینجا کلیک نمایید

راهنمای آزمون ورودی سال تحصیلی 1400-1399

تذکرات مهم :

فقط دانش آموزانی که پیش ثبت نام انجام داده اند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

نام کاربری و رمز عبور براری ورود دانش آموزان کد ملی است .

آزمون راس ساعت 12 آغاز و پس از 60 دقیقه پایان می پذیرد.

آزمون نمره منفی دارد.

قبل از ورود به آزمون فایل راهنمای آزمون را از اینجا (فایل راهنمای آزمون)دانلود و مطالعه نمایید.

برای ورود به آزمون ورودی اینجا کلیک کنید 

جهت شرکت در آزمون آنلاین نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- از نسخه به روز مروگر های موزیلا و گوگل کروم استفاده نمایید.
2- به هیچ عنوان در بیش از یک تب یا بیش از یک مرورگر و یا یک سیستم آزمون را باز نکنید.
3- چنانچه برای شرکت در آزمون از تلفن همراه استفاده می کنید، حین آزمون بین تب ها و اپلیکیشن ها سوئیچ ننمایید.
4- از پیش از آزمون از برقراری ارتباط و سرعت مناسب اینترنت خود اطمینان حاصل کنید.
5- پس از شروع آزمون، مدت زمان آن در انتهای صفحه نمایش داده می شود. تا قبل از اتمام مهلت، پاسخ نهایی را ثبت نمایید. در صورت ثبت پاسخ با موفقیت، سامانه یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد.

روش مطالعه پس ختام (PQ4R)

یکی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) است. این روش یکی از روش های مطالعه موثر، جهت افزایش بازدهی است. روش پس ختام ( PQ4R) شامل مراحل زیر می شود:

مرحله ی پیش خوانی: مرحله پیش خوانی شامل مطالعه ی کلی و اجمالی سرفصل های بخش مورد نظر، عناوین، تصاویر، خلاصه ی انتها و پاراگراف های ابتدایی و انتهایی فصل می باشد. در مرحله پیش خوانی شما پس از یکی دو دقیقه به یک دید کلی می رسید و می توانید برای مطالعه خود هدف گذاری کنید. همچنین می توانید قبل از شروع مطالعه یک ساختار از مباحث پیش رو را در ذهن خود ایجاد کنید.
مرحله ی سوال کردن: پس از ایجاد یک دید کلی وقت آن است که از خود بپرسید فصل خوانده شده چه چیزی از من می خواهد؟ قرار است در این فصل به یادگیری چه مسائلی بپردازم؟ دو سه دقیقه از خود پرسیدن، سبب فعال تر شدن یادگیری و در نتیجه افزایش تمرکز و دقت می شود.


مرحله ی خواندن: در این مرحله، متن مورد نظر به دقت خوانده می شود. باید به مفاهیم و هدف های کلی و جزیی متن مسلط شویم. همچنین سعی کنیم برای سوالاتی که در مرحله ی قبل از خود پرسیده ایم پاسخ دقیقی پیدا کنیم. از هایلات کردن و خلاصه نویسی و ... استفاده و متناسب با سطح دشواری سرعت خود را کم و زیاد می کنیم.


مرحله ی تفکر: در مرحله تفکر، با فکر کردن به آموخته های خود، به آن ها مفهوم می دهیم. همچنین با معنا بخشی به متون خوانده شده، به تثبیت حافظه کمک می کنیم. به عنوان مثال بین دانسته های قبلی و اطلاعات جدید ارتباط برقرار می نماییم. آن ها را وارد یک دسته بندی کلی تر می کنیم؛ یا با برقراری ارتباط بهتر بین بخش های مختلف اطلاعات جدید، با بسط معنایی (شاخ و برگ دادن) یادگیری خود را ارتقا می دهیم.


از حفظ گفتن: به مراحل انتهایی خواندن نزدیک می شویم. حالا باید مفاهیم، نکات کلیدی و کلا هرچه را که تشخیص داده ایم، حفظ باشیم و آن ها را از حافظه ی خود بازیابی کنیم. با این کار متوجه می شویم، در کدام بخش ها ضعف داریم و باید دوباره آن ها را مطالعه کنیم.


مرور کردن: در پایان فصل، باید نکات اصلی و موارد مهم مجددا مرور شود. می توان کل فصل را دوباره خواند. همچنین می توانید با استفاده از سوالات پایان متن و از حفظ گفتن بدون مراجعه به کتاب، به مرور و حل قسمت هایی که ضعیف هستید بپردازید. این که روخوانی را کامل انجام دهید یا نه، بر اساس ارزیابی خود از میزان فهم مطالب، طول مطلب و میزان زمانی که می توانید به آن درس اختصاص دهید، تعیین می شود.

البته این روش صحیح درس خواندن، با توجه به استفاده از اصول روانشناختی نیازمند بکارگیری فراشناخت و تفکر سطح بالاست و در نتیجه برای سنین پس از دبستان و به خصوص دبیرستانی ها مفید می باشد.

جلسه انتخابات اولیا و مربیان

بسیار خرسندیم که در فصل تربیت و علم آموزی با هدف تعامل سازنده میان اولیا دانش آموزان و مدرسه در راستای ارتباط دو کانون (خانه) و (مدرسه)، جلسه انتخابات انجمن اولیا و مربیان ،روز گذشته با حضور پرنشاط اولیای گرامی برگزار گردید.باتشکر از اولیای گرامی که ما را در امر آموزش و پرورش یاری می رسانند.